top of page

TERMÁLNE KÚPALISKO ŠTRAND - RELAX V LONE PRÍRODY

TERMÁLNE KÚPALISKO ŠTRAND

Emila Tatárika
NOVOVITAL
Bezručova 21, Nové Zámky
+421 905 417144
+421 908 819550

Štrand Emila Tatárika v Nových Zámkoch ponúka svojim návštevníkom pestrú ponuku možností trávenia voľného času. Vstup do areálu je cez drevený most, ktorý sa vybudoval cez bývalý mlynský náhon rieky Nitra. 

Na okraji mesta nájdu kúpania chtiví návštevníci výborne zariadené termálne kúpalisko Štrand. Na ploche o rozlohe osem hektárov sa nachádza 9 bazénov. Plavecký bazén má rozmery 50 x 21 metrov. Hĺbka bazénu sa pohybuje od 1,10 do 2 m. Teplota vody je udržiavaná na hodnote 26-28 °C. Druhý bazén pre menej zdatných plavcov, je dlhý 25 a široký 12,5 metra. Voda je hlboká 1,5 m o teplote 28-30 °C .

Pre tých, čo si chcú naplno užiť nové atrakcie Štrandu je novovybudovaný zážitkový bazén, plný atrakcii (vodným hradom s toboganmi a vodnými delami) detské bazény, spray park. Teplota vody v bazénoch je 29-30 °C. Lákadlom pre návštevníkov kúpaliska je aj  novo vybudovaný sedací bazén s termálnou vodou s masážnymi tryskami, masážnymi lehátkami a s chrličmi vody. Teplota vody v bazéne je 35-37 °C.

Termálna voda vyvierajúca z geotermálneho vrtu z hĺbky 1506 m dosahuje teploty 52°C. Termálny vrt bol vyhĺbený v roku 1982. Dominantnou zložkou vo vrte je A1 (82,10 %), ktorá udáva typ vody podľa Gazdovej klasifikácie, podľa ktorej je zachytená geotermálna voda zaradená do základného výrazného Na-HCO3 (sodík a hydrouhličitan) typu, s vysokou mineralizáciou M = 2313,0 mg.l-1.Termálna voda má blahodárne účinky na pohybové a nervové ústrojenstvo, reumatizmus ako aj na srdcovo-cievny systém.​

Areál ponúka aj iné možnosti rekreácie vo voľnom čase podľa záujmu návštevníka na plochách športových a detských ihrísk.  Atrakciami sú pingpongové stoly, areál minigolfu s 18-timi obrazcami, basketbalové ihrisko a volejbalové ihriská, petangové ihrisko, obrie šachy. Neodmysliteľnou súčasťou sú moderné stravovacie zariadenia bufetového typu, sprchy a hygienické zariadenia, úschovňa cenných predmetov, šatne, požičovňa športových potrieb a ubytovacie zariadenie s 32 lôžkami.

 

bottom of page