top of page

RELAX V LONE PRÍRODY...

TERMÁLNE KÚPALISKO ŠTRAND

Emila Tatárika
NOVOVITAL
Bezručova 21, Nové Zámky
+421 905 417144
+421 908 819550

Vo vynovenom termálnom areáli v Nových Zámkoch si užijete deväť bazénov a množstvo atrakcií. Vysoko mineralizovaná termálna voda zase ulahodí vašim svalom, kĺbom i srdcu.

 

Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika patrí medzi najstaršie kúpaliská na Slovensku. V roku 1938 ho v severnej časti mesta medzi dvomi ramenami rieky Nitra založil novozámocký učiteľ Emil Tatárik.

 

Štrand od svojho založenia prešiel mnohými zmenami a pôvodné prírodné kúpalisko postupne mení svoju tvár na moderný rezort, avšak naďalej ostáva oázou relaxu a oddychu v lone prekrásnej prírody. Svojim návštevníkom ponúka pestrú ponuku možností trávenia voľného času.

Na ploche s rozlohou 8 hektárov sa nachádza 9 bazénov. Veľký rekreačný bazén má rozmery 50 × 21 metrov a hĺbku od 1,10 do 1,8 metra. Atrakciou bazéna je nová prekážková dráha Wibit.. Teplota vody je udržiavaná na hodnote 27 – 29 °C. Druhý bazén pre menej zdatných plavcov má rozmer 25 × 12,5 metra, hĺbku 1,5 m s teplotou 28–30 °C. 

Pre tých, ktorí si chcú naplno užiť zábavu, je ako stvorený zážitkový bazén plný atrakcií (vodný hrad s toboganmi a vodnými delami), ako i detské bazény či spray park. Teplota vody v bazénoch je 29 – 30 °C. Lákadlom pre návštevníkov kúpaliska je aj novovybudovaný sedací bazén s termálnou vodou s masážnymi prúdmi, masážnymi ležadlami a chrličmi vody. Teplota vody v bazéne je 36 – 38 °C.

Pre našich malých návštevníkov sú určené 3 kruhové bazény s malým toboganom Dino, so spray parkom a chrličmi vody. Pre našich najmenších návštevníkov slúži detský bazén Slimák s vodnou hojdačkou, šmýkačkou a s fontánkou Klaun.

 

Termálna voda, vyvierajúca z geotermálneho vrtu z hĺbky 1506 metrov, dosahuje teplotu 52 °C. Blahodarne pôsobí na pohybové a nervové ústrojenstvo, reumatizmus, ako aj na srdcovo-cievny systém. Jej blahodarne  účinky si môžete naplno užiť v sedacom bazéne.

 

Areál ponúka aj iné možnosti rekreácie vo voľnom čase podľa záujmu návštevníka. Atrakciami sú pingpongové stoly, areál minigolfu s 18 obrazcami, volejbalové ihriská, petangové ihrisko či obrie šachy. Neodmysliteľnou súčasťou sú moderné stravovacie zariadenia bufetového typu, úschovňa cenín, požičovňa športových potrieb a ubytovacie zariadenie s 32 lôžkami.

bottom of page